اگر میخواهید یک فرد موفق باشید ، بخوانید

12 عادت افراد موفق که نمی‌دانید

رسیدن به موفقیت به این راحتی‌ها نیست و باید برای آن تلاش کنید. باید عادت‌هایی را در خودتان پرورش دهید. افراد موفق، این عادت‌ها را دارند: 

1- زود بیدار می‌شوند

طبق تحقیقاتی که انجام شده، حدود 50درصد از میلیونرهای خودساخته، حداقل سه ساعت قبل از شروع روز کاری از رختخوابشان بیرون می‌آیند .  بیشتر آن‌ها از وقت آزادشان برای انجام پروژه‌های شخصی، برنامه‌ریزی روزانه خود یا انجام ورزش استفاده می‌کنند.کارشناسان توصیه می‌کنند که ساعت پنج صبح از خواب بیدار شوید تا بتوانید به سه کار اصلی که می‌خواهید در روز انجام دهید، بپردازید. این عادت به شما کمک می‌کند تا کنترل زندگی‌تان را دوباره به دست بگیرید. موافقم! در ابتدا خیلی کار سختی است.

 2- زیاد مطالعه می‌کنند

88درصد از افراد موفق می‌گویند که هر روز 30دقیقه یا بیشتر به یاد گرفتن، یا مطالعه می‌پردازند. 
هدف آن‌ها از مطالعه، سرگرم شدن نیست. و بیشتر مطالعه زندگی‌نامه، تاریخ و کتاب‌های خودیاری را ترجیح می‌دهند.
البته اگر از یک رمان خوب لذت می‌برید، آن هم به شما کمک می‌کند. حتی مطالعه برای لذت بردن هم می‌تواند شغل شما را تقویت کند.
وارن بافت، سرمایه‌گذار افسانه‌ای و میلیاردر خودساخته، می‌گوید که مطالعه مهم‌ترین عادتی بوده که او در خودش ایجاد کرده. 

3- هدفمند فکر می‌کنند

بسیاری از افراد موفق برای پردازش هر چیزی که در زندگی‌شان می‌گذرد، وقت می‌گذارند. آن‌ها معمولا صبح‌ها و هر روز حداقل 15دقیقه به مسائلی مثل شغل، سلامت و روابط شخصی خود فکر می‌کنند.

4 - ورزش را در اولویت قرار می‌دهند

ورزش منظم باعث می‌شود که انگیزه بیشتری داشته باشید.
76درصد از افراد موفق هر روز 30دقیقه یا بیشتر را برای انجام ورزش‌های هوازی مثل دویدن، دوچرخه‌سواری یا پیاده‌روی اختصاص می‌دهند.

 

5- با افراد موفق و الهام‌بخش وقت می‌گذرانند

این یک واقعیت است که افرادی که با آن‌ها وقت می‌گذرانید در موفقیت شما تاثیر دارند. 
اگر هنوز افراد با انگیزه زیادی اطرافتان نیست، شما می‌توانید با گروه‌هایی که شغل یا علایق شخصی مشابه با شما دارند، ارتباط برقرار کنید، بعد ارتباطات خودتان را گسترش دهید.  خودتان انتخاب کنید که با چه افرادی وقت می‌گذرانید. افراد موفق می‌دانند که قرار گرفتن در معرض افراد سمی و منفی، برایشان سودی به همراه ندارد. بنابراین ارتباط با این افراد را محدود می‌کنند.

 

 6- اهدافشان را دنبال می‌کنند

80درصد از افراد موفق، دقیقا اهدافشان را دنبال می‌کنند. آن‌ها به طور منظم حواسشان به اهداف روزانه و بلندمدتی که برای خود تعیین کرده‌اند، هست. 

 7- به اندازه خواب کافی می‌خوابند

هیچ می‌دانستید آلبرت انیشتین ترجیح می‌داد حداقل ده ساعت در شب بخوابد؟ شاید شما هم هنگام استراحت بهترین عملکرد را دارید. خوب است بدانید که 89درصد افراد موفق، هر شب هفت، یا هشت ساعت، یا حتی بیشتر می‌خوابند.
خواب بر عملکرد حافظه و تفکر خلاق تاثیرات مثبت زیادی دارد و برای موفقیت، حیاتی است.

8- درآمدهای متعددی دارند

شاید ندانید اما افراد موفق فقط به یک منبع درآمد متکی نیستند. آن‌ها از شغل‌های متعدد، درآمدهای متعدد دارند و اغلب کسب و کارشان را توسعه می‌دهند.  دوست دارید بدانید افراد موفق چند منبع درآمد دارند؟ 65 درصد از آن‌ها حداقل از سه منبع، درآمد دارند.  تنوع منابع درآمد به شما امکان می‌دهد که از رکود اقتصادی که به طور اجتناب‌ناپذیری رخ می‌دهد، عبور کنید.

 9- از اتلاف وقت اجتناب می‌کنند

پول تنها منبع مهم افراد موفق و ثروتمند نیست. زمان برای آن‌ها اهمیت زیادی دارد. آن‌ها از زمان به درستی استفاده می‌کنند.

 

10- از خودشان به خوبی مراقبت می‌کنند

مراقبت از خود با در نظر گرفتن رژیم غذایی سالم، ورزش و بهداشت در رتبه بعدی لیست عادات افراد موفق قرار دارد.
برخی از آن‌ها، یک رژیم پیچیده و سبک زندگی بسیار منظم دارند، اما برخی دیگر، کمی بیشتر اعتدال را رعایت می‌کنند. خوب است بدانید ایلان ماسک؛ مدیر عامل شرکت تسلا موتورز، یک عادت سلامتی ویژه را دنبال می‌کرد. وقتی از ایلان ماسک پرسیدند کدام عادت روزانه بیشترین تاثیر مثبت را بر زندگی او داشته، جواب داد:  دوش گرفتن .

 11- نگرش مثبت دارند

به گفته بسیاری از افراد موفق، داشتن نگرش مثبت فقط نتیجه موفقیت نیست، بلکه خودش یکی از دلایل اصلی موفقیت است.
برای «جوئل براون» قدردانی و داشتن نگرش مثبت، اولویت‌های زندگی‌اش هستند. علاوه بر این، او می‌گوید:  ابراز قدردانی و نگرش مثبت، کافی نیست. بلکه باید به خودتان یادآوری کنید که برای چه چیزهایی سپاسگزار هستید تا به تاثیر عمیق‌تری برسید.

12- مدیتیشن می‌کنند

انجام مدیتیشن، یکی دیگر از عادات افراد موفق است. آن‌ها با مدیتیشن به آرامش می‌رسند. 
یکی از اولین گام‌ها برای رسیدن به مدیتیشن یا آرامش این است که به مدت سه تا پنج دقیقه روی تنفس خود تمرکز کنید.

 لطفا با کلیک روی خانه  به صفحه اصلی سایت بروید

 

 

بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
پس به همین دلیل ازتون ممنون میشیم که سوالات غیرمرتبط با این مطلب را در انجمن های سایت مطرح کنید . در بخش نظرات فقط سوالات مرتبط با مطلب پاسخ داده خواهد شد .

شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:


کد امنیتی رفرش